Pri vsakodnevnem tapkanju menjujte roke in sicer en dan uporabljajte vašo dominantno, naslednji dan pa vašo nedominantno roko. Tako preprečite, da bi tapkanje počeli avtomatično in s tem povzročili rutinsko tapkanje brez učinka.
Prav tako zamenjujte strani telesa, po katerih tapkate. Prepogosto se namreč dogaja, da tapkate samo po eni strani telesa. To čuti tudi vaše telo. Zato zamenjujte strani telesa, saj to posledično pomeni uravnovešeno sproščanje energij in hitrejše nevtraliziranje težav, ki jih rešujete.
Če tapkate samo z eno roko, lahko poizkušate tapkati z obema naenkrat. Ta način lahko vedno uporabljate, če vam le ni težko.
Med tapkanji zamenjujte položaje. Ne tapkajte vedno sede. Vstanite in tapkajte pred oknom, pred ogledalom, v avtu (medtem ko čakate zeleno luč ali pa ko ne sedite na voznikovem sedežu), leže, v naravi, na avtobusu,…..spremenite običajen način.
Bistvo je, da se telo ne navadi enega in istega sistema, ki ga ponavljate dan za dnem. S tem boste ohranili fleksibilnost in vedno enako odzivanje telesa na vaše tapkanje.
Mislite, da ne bi šlo?
Tapkajte:
»Čeprav ne morem tapkati v drugih položajih, se globoko spoštujem in se sprejemam.«
Tapkajte na »ne morem tapkat«
»Čeprav nočem tapkat v drugih položajih, se globoko spoštujem in se sprejemam.«
Tapkajte na »nočem tapkat«
»Čeprav me je sram in težko mi je, se globoko spoštujem in se sprejemam.«
Tapkajte na »težko mi je in sram me je«
»Čeprav se ne morem navaditi na nove položaje, se globoko spoštujem in se sprejemam.«
Tapkajte na »ne morem se navaditi«
Ne pozabite na globok vzdih in izdih po vsakem končanem krogu tapkanja.